لگه گیری فرش

آموزش رنگ برداری از فرش

اگر به هر دلیل نتوانستید برای رنگ برداری از خدمات بهترین قالیشویی  امیر اباد استفاده کنید می توانید از آموزش هایی که در این مقاله در اختیارتان قرار می دهیم استفاده کنید.

برای بیشتر لکه ها می توانید از مراحل زیر برای لکه برداری و رنگ برداری فرش استفاده کنید:

  1. به 2 عدد اسپری آب خنک و همچنین ترکیب ¼ قاشق چای خوری مایع ظرفشویی با یک پیمانه آب ولرم نیاز دارید.
  2. محلول شوینده را روی یک دستمال تمیز اسپری کنید و روی لکه آرام ضربه بزنید. مراقب باشید که دستمال را روی فرش نکشید. هنگامی که لکه حل شد با یک دستمال تمیز آن را پاک کنید.
  3. همچنین با استفاده از یک دستمال دیگر و اسپری های آب قسمت لک شده را آبکشی کنید و سپس آن را خشک کنید.
  4. چند لایه دستمال کاغذی را روی لکه بگذارید و سپس روی آن را یک قابلمه قرار دهید. اجازه دهید تا صبح این دستمال های کاغذی روی فرش قرار بگیرند.

بعد اجازه دهید تا جریان هوا قسمتی که لک شده بود را خشک کند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
خشکشویی مبلمان و موکت

نحوه بو زدایی فرش با استفاده از جوش شیرین

به دنبال یک رویکرد طبیعی تر هستید؟ استفاده از جوش شیرین را باعث می شود تا فرش های فرسوده را تازه کنید. بعد از پاشیدن آن بر روی نقاط حساس، آن را با یک برس نرم پخش کنید و بگذارید 15 تا 30 دقیقه قبل از جاروبرقی روی فرش بنشیند. سپس روی فرش را جارو بزنید.

از بین بردن انواع لک از روی فرش

مهم نیست که دوست و حیوان خانگی شما چقدر ناز باشد! لکه های ادراری که از خود به جای می گذارند مطمئنا دوست داشتنی نیستند!

برای از بین بردن لکه های حیوان خانگی، از یک پاک کننده فرش با آنزیم هایی استفاده کنید که برای از بین بردن باکتری های بو دار ایجاد می شود. بعد از پاشیدن تمیز کننده، آن را با یک پارچه تمیز و مرطوب پاک کنید، محل را با یک پارچه تمیز و مرطوب بشویید و تا 12 ساعت با همان پارچه بپوشانید.

برخی پاک کننده های بسته بندی شده آنزیمی مانند فرمول بیسل حرفه ای پت و فرمول از بین بردن بو، بوها را از بین می برد و مانع از آلوده شدن دوباره حیوانات خانگی به همان نقاط می شود.

در هنگام ریختن نوشیدنی ها و شربت ها روی فرش چکار کنید؟ لکه را با مواد شوینده اشباع کنید و اجازه دهید تا 5 دقیقه باقی بماند. ناحیه را پاک کنید تا لکه کاملاً از بین برود و باقی مانده اضافی را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

مهم نیست که چه فرش رنگی دارید، ابتدا سعی کنید تا حد ممکن قهوه روی فرش ریخته را از بین ببرید. سپس یک قاشق غذاخوری مایع ظرف، یک قاشق غذاخوری سرکه سفید و دو فنجان آب گرم را با هم مخلوط کنید. با استفاده از یک پارچه تمیز و سفید، لکه را با مخلوط آغشته کرده و کمی به محل بمالید و با پارچه خشک مرتباً روی لکه ضربه بزنید تا لکه از بین برود.